Wokół książki ?Zawód: dziennikarz śledczy?

 
Tarnowska Wszechnica Obywatelska i Narodowa zaprasza na spotkanie autorskie z red. Cezarym Gmyzem, który promował będzie książkę „Zawód: dziennikarz śledczy”. To wywiad – rzeka, jakiego udzielił jeden z najlepszych polskich dziennikarzy śledczych Piotrowi Goćkowi. Gmyz, człowiek, który „podpalił Polskę” po raz pierwszy opowiada w niej o kulisach swoich dochodzeń – najgłośniejszych (ale też tych wyciszonych) spraw, którymi się zajmował i które wstrząsały polską opinią publiczną w ostatnich latach.
 


Cezary Gmyz mówi, komu warto grzebać w życiorysie – i ujawnia własny, oprowadzając nas – jak czytamy w jednej z recenzji - po „neo-peerelowskim „jądrze ciemności”:

„Wywiad-rzekę spina klamra, którą jest Tragedia Smoleńska. Lekturę zaczynamy od trotylu na wraku Tupolewa i okoliczności zwolnienia Cezarego Gmyza z „Rzeczpospolitej”, kończymy zaś opisem rozlicznych uchybień w trakcie smoleńskiego śledztwa (ze szczególnym uwzględnieniem roli Tomasza Turowskiego i generalnie polskiej dyplomacji, oraz Prokuratury Wojskowej). Nagromadzenie nieprawidłowości sprawia wręcz wrażenie celowego i systematycznego sabotażu uskutecznianego m.in. z powodu dojmującego strachu przed Rosją”(niepoprawni.pl)

Poznajemy też kulisy dziennikarskiego dochodzenia dotyczącego myśliwskich upodobań prezydenta Komorowskiego i jego związków z WSI, nieznane fakty dotyczące słynnej willi w Kazimierzu, a także sprawę nowelizacji prawa spółek handlowych napisanej pod zamówienie Ryszarda Krauzego, dzięki której biznesmen uniknął odpowiedzialności karnej, nieciekawą przeszłość agenturalną byłych zwierzchników kościoła ewangelicko- augsburskiego i wciąż aktualnego zwierzchnika kościoła prawosławnego w Polsce - promotora niedawnego listu o pojednaniu narodów polskiego i rosyjskiego oraz wiele innych bulwersujących faktów.

„Gmyz o weryfikacji źródeł historycznych, strukturach i metodach pracy operacyjnej tajnych służb oraz o ludziach „niewidzialnego świata” wie więcej niż niejeden polski historyk i politolog. To nie jest kolejny nudny i egocentryczny wywiad-rzeka. Ta książka odsłania kuchnię III RP i w sensie poznawczym jest nowatorska, a nawet – rzekłbym – ważna dla Polski” - dr hab. Sławomir Cenckiewicz, historyk.

Na jakie z pytań znajdziemy zatem odpowiedzi w książce ? Między innymi na takie:
– Co naprawdę CBA wie(działo) o Aleksandrze Kwaśniewskim?
– Jak Platforma Obywatelska uratowała przed więzieniem znanego oligarchę?
- Jak poradzono sobie z lustracją w Kościele katolickim, jak w prawosławnym, a jak u luteran ?
– Kto był najgroźniejszym agentem SB w Watykanie?
– Gdzie zniknęły wszystkie zdjęcia prezydenta Komorowskiego z polowań?
– Co jest w dziennikach Erika Kocha?
– Jak polski rząd chciał uczcić kata powstania w getcie?
– Dlaczego w dniu zamachu na Jana Pawła II na Placu św. Piotra znajdowali się oficerowie polskiej bezpieki?
– Kim jest człowiek, który szpiegował papieża, a 10 kwietnia 2010 czekał na polską delegację w Smoleńsku?
- Czy za ubiegłorocznym listem o pojednaniu narodów, sygnowanym przez hierarchów Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Polsce i Cerkwi Prawosławnej w Rosji, stoją służby specjalne ?
– Jakie są dowody obecności trotylu na wraku tupolewa?
 
Spotkanie autorskie z Cezarym Gmyzem, Aula Jana Pawła II w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, ul. Narutowicza 38, 19 maja, godz. 17:00, Wstęp wolny.
 
Kolejne wydarzenia:

21 maja o godz. 18:00 - Msza Święta w Klubie Inteligencji Katolickiej, Rynek 24, a po Mszy - wykład dr Marii Żychowskiej "Udział kobiet Ziemi Tarnowskiej w podziemiu antykomunistycznym 1945- 1956"

28 maja o godz. 18:00 - spotkanie autorskie ze słynnym historykiem i politologiem prof. Janem Markiem Chodakiewiczem (The Institute Of World Politics w Waszyngtonie), znanym głównie z rzetelnych opracowań naukowych, polemicznych wobec tez publikacji J.T Grossa, ale również dokonań naukowych z zakresu geopolityki i filozofii polityki.
Aula im. Jana Pawła II w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, ul. Narutowicza 38

Spotkanie wokół nowej książki profesora "O prawicy i lewicy" (uaktualniona wersja słynnego "Ciemnogrodu"), która swoją premierę miała wczoraj w Warszawie podczas Warszawskich Targów Książki).
 

 
Odsłon artykułów:
17383675

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…