Tarnowianie mają do dyspozycji 3 mln zł

 
Ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego dla miasta Tarnowa. Mieszkańcy już drugi raz mogą zgłaszać swoje propozycje, które zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Wskutek decyzji prezydenta Ryszarda Ścigały suma środków do wydania została zwiększona i wynosi trzy miliony złotych.

Tarnowianie mogą zgłosić każdą inicjatywę, która przyczyni się do rozwoju miasta. Może to być budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury miejskiej czy działanie mające na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców oraz wydarzenie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym. Propozycje mogą zgłaszać oraz na nie głosować już nie tylko mieszkańcy Tarnowa posiadający czynne prawo wyborcze, ale również tarnowianie, którzy ukończyli 16 lat i posiadają Tarnowską Kartę Miejską w wersji Premium. Wartość pojedynczego zadania nie może przekroczyć 300 tys. zł.

Z nowych rozwiązań zawartych w regulaminie drugiej edycji wymienić warto także zasadę, że projekty które nie wejdą do tegorocznego budżetu, a uzyskają co najmniej 50% głosów oddanych przez mieszkańców zamieszkałych na terenie osiedla, którego dotyczył zgłoszony projekt, zostaną ujęte w budżecie na kolejny rok.
(Źródło: strona UM Tarnów)
 
Odsłon artykułów:
12916406

Odwiedza nas 372 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…