Bieżące inwestycje Tuchowa

Gmina Tuchów realizuje szereg inwestycji. Największą z nich jest budowa strefy aktywności gospodarczej. Inwestycje te są możliwe dzięki pozyskaniu środków ze źródeł zewnętrznych (MRPO, PROW, BGK, MKiDN, NFOSiGW).

Jak informuje portal Urzędu Miejskiego w Tuchowie, w ostatnim czasie została zakończona budowa dwóch nowoczesnych hal sportowych przy zespołach szkół w Burzynie i Karwodrzy. Inwestycje te kosztowały ponad cztery miliony złotych. Natomiast w czerwcu został odtworzony i odbudowany Wiejski Dom Kultury w Siedliskach. Oddane do użytku zostało 20 mieszkań komunalnych w wyremontowanym budynku dawnej szkoły w Lubaszowej. W budynku tym znajdzie się także nowa siedziba spółki Dorzecze Białej.

Wspólnie ze Spółką Komunalną Dorzecze Białej gmina Tuchów buduje sieć wodociągową i kanalizacyjną oraz modernizuje oczyszczalnię ścieków w Tuchowie. Inwestycja ta pochłonie aż 160 mln zł. W kwietniu ruszyła budowa Tuchowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Uzbrojony zostanie teren, zbudowane zostaną drogi dojazdowe i wewnętrzne, parkingi, infrastrukturę komunalną. Do zagospodarowania jest w sumie ponad 16 hektarów; na części powierzchni już działa rzeźnia, piekarnia, betoniarnia, zakłady stolarskie.

W tym roku rozpoczynają się też inne inwestycje takie, jak: remont i modernizacja sal edukacji i amfiteatru Domu Kultury, II etap termomodernizacji budynku wielofunkcyjnego w Dąbrówce Tuchowskiej, tj. przebudowa pomieszczeń wewnętrznych wraz z modernizacją systemu grzewczego, termomodernizacja i przebudowa budynku wielofunkcyjnego w Lubaszowej, modernizacja bloku żywieniowego w budynku Przedszkola Publicznego w Tuchowie, remont pomieszczeń w budynku ratusza, przebudowa chodników, zieleni publicznej wraz z małą architekturą przy ul. Daszyńskiego (pomnik). Budowane jest także szereg chodników i dróg w Tuchowie, Dąbrówce Tuchowskiej, Siedliskach. Wykonana zostanie także sieć wodociagowa wraz z hydrofornią sieciową, zasilaniem energetycznym w Trzemesnej.

Podobny artykuł: Inwestycje gmin - Tuchów, Wkrótce budowa tuchowskiej strefy

 

Odsłon artykułów:
16783275

Odwiedza nas 263 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…