Monis kupił PKS Dębica

Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało firmie Monis dębicki PKS. Koszt transakcji to ponad 1,2 mln zł.

Dębicki PKS jest jednym z ostatnich w regionie przedsiębiorstw, które nie są jeszcze sprywatyzowane lub przejęte przez lokalne samorządy. Resort Skarbu Państwa posiadał w PKS Dębica 100 proc. akcji. 85 proc. sprzedał prywatnej firmie a pozostałe 15 proc. zostanie nieodpłatnie przekazane uprawnionym pracownikom. Umowa z Firmą Monis Usługi Transportowe Gustaw Fediów została podpisana w miniony poniedziałek. Wcześniej prowadzone były negocjacje Ministerstwa z samorządem Dębicy, na temat ewentualnego, nieodpłatnego przekazania akcji spółki miastu. Ostatecznie nie doszło jednak do tzw. komunalizacji.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Dębicy S.A. działa od ponad 50 lat. Jest jednym z większych przewoźników w regionie. Prowadzi komunikację pasażerską na 29 liniach, posiada niemal 50 autokarów, zatrudnia ponad 130 osób, ma własną stację diagnostyczną uprawnioną do przeprowadzania pełnego zakresu badań technicznych oraz stację paliw i myjnię. PKS ma także ponad 1,2 mln zł strat.

Firma Monis ma swoją siedzibę w Bielowach i jest jednym z większych firm transportowych w regionie. Jest przewoźnikiem dla mieszkańców Dębicy i okolic.
 

Źródło: logistyka.wnp.pl, Radio Rzeszów i inne
 
Odsłon artykułów:
16779045

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…