Budżet gminy Pilzno na 2013 r.

 
Przyjęto budżet na 2013 r. w gminie Pilzno. Do największych inwestycji w przyszłym roku będą należały: rewitalizacja rynku w Pilźnie oraz budowa sieci kanalizacyjnej w Bielowach i Słotowej.
 
Budżet na przyszły rok został przyjęty jednogłośnie przez radnych. Przyjęta uchwała zakłada dochody na poziomie przekraczającym 60 mln zł oraz wydatki wynoszące ponad 64 mln zł. Na inwestycje planuje się przeznaczyć blisko 23 mln zł, z czego 11 mln zł z funduszy unijnych.

Wśród najważniejszych inwestycji, które realizowane będą w 2013 roku będą m.in.: rewitalizacja rynku w Pilźnie (ok. 5,7 mln), budowa sieci kanalizacyjnej w Bielowach (3,5 mln zł), budowa kanalizacji w Słotowej (2,8 mln zł), budowa sieci wodociągowej Łęki Dolne- Wygoda wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody (ponad 2 mln zł), budowa ulicy Niepodległości w Pilźnie (ponad 0,5 mln zł) oraz odbudowa ul. Kazimierza w Pilźnie (ponad 600 tys. zł).

Na oświatę i wychowanie zostanie wydane 21 mln zł (subwencja z budżetu państwa wyniesie 15,3 mln zł- znacznie zmniejszona w tym roku). Na pomoc społeczną gmina wyda blisko 6 mln zł.
 

Źródło: UM Pilzno
Odsłon artykułów:
16783727

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…