Farma fotowoltaiczna w Strzegocicach

Już w niedługim czasie w Strzegocicach może stanąć farma fotowoltaiczna. Na działce ulokowane zostaną panele słoneczne zamieniające energię cieplną na elektryczną.

Projekt budowy farmy fotowoltaicznej o mocy 2 MW w Strzegocicach to inicjatywa prywatnego przedsiębiorcy, ale władze samorządowe gminy Pilzno chcą dołączyć się do tej inwestycji. Dla gminy będzie to podwójnie korzystne- pozwoli to na wpływy z tytułu dzierżawy oraz z podatku od nieruchomości. Gmina podpisała już umowę na dzierżawę 6 hektarów gruntu. 

Farma fotowoltaiczna to jeden ze sposobów produkowania energii odnawialnej, z którym nie wiążą się żadne uciążliwości dla mieszkańców. Pierwsza tego typu inwestycja w Polsce powstała w ubiegłym roku w Wierzchosławicach pod Tarnowem. Farma wierzchosławicka ma moc 1 MW i składa się z ok. 4, 5 tys. paneli słonecznych. Należy do spółki Energia Wierzchosławice Sp. z o.o. Jej budowa trwała zaledwie kilka miesięcy w 2011 r. Energia produkowana w farmie jest sprzedawana bezpośrednio do sieci energetycznej.

 

Odsłon artykułów:
16780540

Odwiedza nas 250 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…