Druga szansa dla zbiornika w JoninachBudowa zbiornika w Joninach uzyskała zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Jest prawdopodobne, że prace przy tej inwestycji rozpoczną się za kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że budowa zbiornika retencyjnego w Joninach napotykała problemy. Realizację zadania przez długi czas blokowali ekolodzy twierdząc, że nie sprawdzi się w tym miejscu i zagrozi chronionym w tym miejscu gatunkom ryb. Kiedy w grudniu minionego roku RDOŚ w końcu dała zgodę na budowę zbiornika, okazało się, że za nim doszło do dalszej realizacji zadania, skończyła się jej ważność, przez co konieczne było powtórzenie części procedury, o czym pisaliśmy w artykule Kolejne problemy ze zbiornikiem w Joninach.

Obecnie, jak informuje strona UM w Ryglicach, wydano ponownie pozytywną decyzję i nastąpi oczekiwanie na pozwolenia wodno-prawne oraz zgodę na wykonanie zadania, a budowa zbiornika może ruszyć na wiosnę przyszłego roku. Na realizację zadania zarezerwowano ponad 20 milionów unijnej dotacji. Inwestycja powinna zakończyć się w 2015 r.


Odsłon artykułów:
16776120

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…