Zmiana w pierwszej komuniZmiany w szkolnictwie, które wprowadzają obowiązek szkolny dla dzieci sześcioletnich, ma wpływ na klasę, w której uczniowie przystąpią do Pierwszej Komunii świętej. Zmieni się program nauczania religii, a także w przyszłości, bierzmowanie zostanie przeniesione do szkoły średniej. Zdarza się tak, że w niektórych diecezjach w Polsce w okresie przejściowym, w danym roku może w ogóle nie być 1 Komunii w parafiach.

W okresie przejściowym klasy są złożone z dzieci w różnym wieku, w związku z czym czas przystępowania do Pierwszej Komunii jest różny. Zostały one potwierdzone m.in. dla diecezji tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża. W diecezji rzeszowskiej i w tarnowskiej, dzieci nie przystąpią do sakramentu Eucharystii w 2015 r.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować wcześniej praktykowany termin Pierwszej Komunii św., do której dzieci przystępują w wieku 9 lat, a także zastosować zasadę, że dzieci uczęszczające do tego samego oddziału klasowego przyjmują Pierwszą Komunię św. w tym samym roku niezależnie od wieku. W przyszłości zmieni się też program nauczania religii, a także w przyszłości, bierzmowanie zostanie przeniesione do szkoły średniej.

Więcej informacji: www.diecezja.tarnow.pl

Odsłon artykułów:
16491920

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…