Sukces Katarzyny na Malcie

Katarzyna Galus wygrała Pro Tour kadetek na Malcie. To kolejny ważny sukces młodej tenisistki ze Skrzyszowa.

Katarzyna Galus (LUKS Skrzyszów) wygrała turniej gry pojedynczej podczas Malta Cadet Open w tenisie stołowym. Turniej międzynarodowy do lat 15 na Malcie rozgrywano systemem ?każdy z każdym?. Zawodniczek zgłosiło się zaledwie 5. Katarzyna Galus wygrała wszystkie 4 mecze. Zawodniczka ze Skrzyszowa wygrała z Angielką Ho Tin-Tin (3:1), Czeszką Veroniką Tuslovą (3:0), z Polką Sarą Pytel, która zajęła 4 miejsce.

Oprócz startu w kategorii do lat 15, Katarzyna walczyła także ze starszymi koleżankami w turnieju gry pojedynczej juniorek. Katarzyna dotarła do półfinału, w którym uległa Marii Tsaptsinos 0:4. Trzeci medal na Malcie Galus wywalczyła w grze podwójnej wspólnie z Sarą Pytel. W turnieju deblistek do lat 18 zdobyły 3 miejsce. Polki wywalczyły także srebro w kategorii drużynowej juniorek. Galus i Pytel w końcowej klasyfikacji uległy tylko reprezentacji Anglii.

Źródło: e-pingpong.pl, skrzyszow.pl