Joanna Krzywoń najlepsza w recytacji

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie odbył się Finał XV Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej. W kategorii recytatorskiej gimnazjów tytuł Zwycięzcy zdobyła Joanna Krzywoń.

Joanna Krzywoń, nagrodzona w konkursie recytatorskim

Joanna Krzywoń

Rocznicę Konstytucji 3 Maja świętowano w Tarnowie m.in. poprzez XV Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej, zorganizowany przez PTG Sokół - Świat Pracy. Zapowiedź wydarzenia została podana m.in. w cyklu Okolica Bardzo Imprezowa 1, 2014.

W finale konkursu, który miał miejsce w tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego zaprezentowali się zwycięzcy wcześniejsych eliminacji. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Ryglicach, o czym zostało napisane w artykule Uczniowie Gimnazjum w Ryglicach wystąpią w teatrze.

W finale Przeglądu spotkali się reprezentanci Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego i brzeskiego. Wśród kilku zwycięzców znalazła się mieszkanka Jonin i uczennica ryglickiego gimnazjum, Joanna Krzywoń. Jej talent i wyjątkowy kunszt artystyczny zdobyły uznanie jury konkursu. Joanna została nagrodzona jako jedyna reprezentantka okolicy. Przypomnijmy, że podczas ubiegłorocznego przeglądu również zajęła 1 miejsce.