Konkurs recytatorski w TuchowieW Tuchowie odbyły się rejonowe eliminacje XIX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Władysława Broniewskiego.


Komisja konkursowa w składzie: Anna Broniek, Aneta Mikos, Kinga Kulas, dokonała oceny prezentacji 26 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W kategorii uczniów szkół podstawowych sukcesy odnieśli m.in.: II miejsce Marcelina Zając ze Szkoły Podstawowej w Joninach, III miejsce Magdalena Faliszek ze Szkoły Podstawowej w Ryglicach, wyróżnienie Lidia Nowak ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie, a w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych: I miejsce Alicja Kukułka z Publicznego Gimnazjum w Tuchowie, II miejsce:Gabriela Gryzło z Publicznego Gimnazjum w Karwodrzy, III miejsce: Jagoda Wrona z Publicznego Gimnazjum w Tuchowie, wyróżnienia: Katarzyna Majchrowicz z Publicznego Gimnazjum w Siedliskach, Szymon Dynarowicz z Publicznego Gimnazjum w Siedliskach. 

W przerwie konkursu recytatorskiego, kiedy jury udało się na obrady, uczestnicy konkursu wzięli udział w spotkaniu autorskim z poetą Andrzejem i grafikiem Arturem Grabowskim. Do końca marca w holu tuchowskiego Domu Kultury można oglądać wystawę prac Artura Grabowskiego pt. „Literackie Metafory”.

Organizatorem konkursu już po raz kolejny był Zespół Szkół w Tuchowie przy współpracy z Domem Kultury w Tuchowie.


Odsłon artykułów:
16789653

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…