Wyniki konkursu o AK
W Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbył się III Międzypowiatowy konkurs Wiedzy o Armii Krajowej i Polskim Państwie Podziemnym.
W konkursie uczestniczyło 44 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu brzeskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego i miasta Tarnowa. Rozwiązywali test wiedzy, poświęcony historii i tradycji Armii Krajowej, w tym także regionalnych aspektów tej problematyki. Konkurs został zorganizowany już po raz trzeci przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie we współpracy z Samorządowym Centrum Edukacji w Tarnowie oraz Zarządem Okręgu Tarnów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
W komisji konkursu pracowali: Grzegorz Kubacki (SCE), Janusz Kozioł (Muzeum Okręgowe w Tarnowie), dr Marcin Borys (Tarnowski Oddział PTH) oraz Maciej Małozięć i dr Paweł Juśko (Starostwo Powiatowe w Tarnowie). Wzorem poprzednich edycji konkursu, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla jego laureatów.
Lista zwycięzców
- Surdel Wioletta ZSEG w Tarnowie
- Włodarz Karolina ZSP Szczucin
- Sojka Michał ZSP nr 1 Dąbrowa Tarnowska
- Ptak Agnieszka I LO im. K. Brodzińskiego w Tarnowie
- Głąb Renata LO im. M. Kopernika w Tuchowie
- Zarębska Joanna I LO w Tarnowie
- Walas Paulina ZSP nr 1 w Brzesku
- Maćko Sylwia XIV LO w Tarnowie
- Wadycka Katarzyna I LO w Tarnowie
- Grzyb Piotr ZSP nr 1 w Brzesku
- Krupa Anita ZSEG w Tarnowie
- Gawłowicz Marcin ZSP nr 2 w Brzesku
- Warzała Piotr XIV LO w Tarnowie
- Olszówka Przemysław V Technikum w Tarnowie
- Gogola Dominika LO im. M. Kopernika w Tuchowie
- Wójak Mateusz ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
- Karaś Katarzyna ZSP nr 1 w Brzesku
- Tarza Adrian ZSME Tarnów
- Mróz Julia XVI LO im. AK w Tarnowie
- Folmer Szymon ZSP nr 2 w Brzesku
- Wardzała Karol I LO im. K. Brodzińskiego w Tarnowie
- Ciszczoń Paweł ZSP w Ryglicach
- Leś Kamil ZSP nr 2 w Brzesku
- Mocny Dawid ZSME w Tarnowie
- Pokidan Jakub ZSP Radłów
- Mikulski Radosław ZSO nr 1 w Tarnowie
- Tabiś Marcin ZSO nr 1 w Tarnowie
- Żołna Lukasz ZSP nr 2 Brzesko
- Kopek Kamil LO im. M. Kopernika w Tuchowie
- Tomasiewicz Kamil Technikum nr IV
- Skrzyńska Agnieszka ZS Szczurowa
- Wójcik Paweł LO im. M. Kopernika w Tuchowie
- Krzemiński Marcin ZSP nr 1 w Brzesku
- Słowik Patrycja XIV LO w Tarnowie
- Rajska Monika XIV LO w Tarnowie
- Witek Adam XVI LO im. AK w Tarnowie
- Majzner Marcin ZSLiT w Wojniczu
- Zagrodnik Daniel ZS w Szczurowej
- Żyła Klaudia ZSP w Szczucinie
- Paciorek Aneta ZSP w Szczucinie
- Łyduch Zbigniew ZSLiZ nr 2 w Tarnowie
- Ciepiela Adrian ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
- Mytnik Bartosz ZLiZ nr 2 w Tarnowie
- Kogut Maciej ZSZ nr 2 w Tarnowie