W Ryglicach świętowano młodość29 czerwca w Ryglicach odbyło się Sobótkowe Święto Młodości. W programie znalazł się barwny korowód, obrzęd sobótkowy, rzucanie wianków na wodę, tańce, śpiew i inne atrakcje.

Zespół ludowy, barwny korowód

Zespół ludowy "W Kuźni u Kowala" poprowadził barwny korowód na most na Szwedce, wykonał tam obrzęd sobótkowy i towarzyszył pannom rzucającym swoje wianki w nurt potoku. 

Rzucanie wianków

Zespół z Kowalowej poprowadził dalej dziesiątki uczestników korowodu na scenę w rynku ryglickim. Wykonał następnie piosenki ludowe, które zapoczątkowy kolejne występy taneczne i muzyczne w czasie ryglickiej imprezy.Na scenie wystąpił zespół ludowy dzieci i dorosłych z Zalasowej, grupy taneczne dzieci i młodzieży.

Sobótkowe Święto Młodości, Ryglice

TaniecWykonawcami byli także soliści i zespoły prezentujące się w tańcu, grze na instrumentach, śpiewie oraz przedstawieniach teatralnych i kabaretowych.Gra na instrumentach

Kabaret, teatr

Śpiew

Imprezie towarzyszyły wystawy twórczości współczesnej, malowanie twarzy.  Zjeżdżalnia, pop-corn, wata cukrowa zostały ufundowane przez burmistrza Ryglic Teresę Połoskę.
 
Głównym organizatorem i twórcą wszystkich występów był Ośrodek Kultury w Ryglicach wraz placówkami w Lubczy i Zalasowej.

Zapowiedź wydarzenia: Sobótkowe Święto Młodości 2014

Autor zdjęć: Dawid Skruch

Odsłon artykułów:
16019865

Odwiedza nas 482 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…