Z siatkarskich parkietów

To był bardzo pracowity weekend dla siatkarzy KS Ryglice występujących w III lidze małopolskiej. W sobotę w własnej hali gospodarze podejmowali Politechnike Kraków. Już przed meczem wiadomo było, że emocji w tym meczu nie zabraknie, gdyż naprzeciw siebie stanie szósta i czwarta drużyna ligowej tabeli. Pierwszy set padł jednak dość łatwo łupem przyjezdnych, którzy zaskoczyli mocną zagrywką. Kolejne odsłony meczy były już bardziej wyrównane. Drużyna KS Ryglice przez większość  setów prowadziła grę, jednak w końcówkach więcej zimnej krwi zachowali Inżynierowie z Krakowa i mogli świętować zwycięstwo 3:0.

Dzień później rygliczanie rywalizowali w Dobczyczach z miejscowym Feniksem w ramach zaległego meczu z czwartej kolejki.  Niestety podobnie jak w sobotę rygliczanie przegrali swoje spotkanie 0:3 i spadli z szóstego na ósme miejsce w tabeli.

Wyniki:

Kłos Olkusz ? Hutnik  0:3
MKS Andrychów ? Grunwald Chełmek 3:0
Mszanka Mszana Dolna ? Janina Libiąż 1:3
Feniks Dobczyce ? Kęczanin II Kęty 0:3
KS Ryglice ? Politechnika Kraków 0:3(16:25, 24:26, 22:25)
Iskierka Tarnovia - UKS Brzeszcze 1:3
LKS Bobowa ? Dalin Myślenice 3:1
Zaległy: Feniks Dobczyce ? KS Ryglice 3:0 (33:31, 25:20, 25:16)

3:30.

Świąteczny prezent sprawiły nasze siatkarki, które wygrały z wyżej notowanym zespołem Ogniwa Piwczniczna. Przewaga zawodniczek trenera Sebastiana Pikusa była widoczna w każdym secie, o czym świadczą kolejne zwycięstwa do 17, 16 i 17. Dzięki wygranej rygliczanki awansowały na siódme miejsce w tabeli.

KS Ryglice ? Ogniwo Piwniczna 3:0 (25:17, 25:16, 25:17)