Powiatowe konkursy szopekW okresie świątecznym organizowane są liczne konkursy związane z tym okresem. W konkursie szopek na szczeblu powiatowym spore sukcesy odnieśli mieszkańcy naszej okolicy.


Konkurs Szopka Bożonarodzeniowa organizowany jest przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie, Muzeum Zamek w Dębnie i Dębińskie Centrum Kultury. Konkursowi towrzyszy wystawa, którą otworzono zaraz po ogłoszeniu wyników i jest setną wystawą przygotowaną przez dębiński oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie.
Uczestnicy konkursu przygotowali 53 szopki. Prace oceniano w trzech kategoriach: szkoły podstawowe I-III, szkoły podstawowe IV-VI oraz gimnazja. W kategorii SP I-III trzecie miejsca wywalczyły dzieła Jakuba Liszki i Natalii Lebryk z Zalasowej. Wyróżnienia otrzymała Izabela Golec z Zalasowej. Wśród gimnazjalistów zwyciężyła szopka Artura Michałka z Karwodrzy.

Konkurs szopek zorganizowano także w powiecie dębickim. W Galerii Sztuki MOK w Dębicy odbyło się rozstrzygnięcie VIII edycji Powiatowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Zaprezentowano tam 90 dzieł w 4 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, niepełnosprawni, szopki rodzinne. Wśród SP zwyciężyła szopka Aleksandry Nogi z Pilzna. Trzecie miejsce wywalczyła praca Krzysztofa Kaczki z Jodłowej. Natomiast rodzina Piecuchów z Jodłowej przygotowała szopkę rodzinną, która zdobyła 2 pozycję.

Odsłon artykułów:
16789717

Odwiedza nas 325 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…