Dożynki w Lubczy z Baciarami

 
Dożynki gminy Ryglice w tym roku odbędą się w miejscowości Lubcza. Wydarzenie uświetni swoim koncertem zespół "Baciary". Dożynki odbędą się 18 sierpnia.

Jeśli chcesz, aby o danym wydarzeniu dowiedziało się dużo ludzi w okolicy- zgłoś to. Ten artykuł przeczytało kilka tysięcy osób. Kontakt
 
W ostatnich trzech latach dożynki gminne odbywały się w Ryglicach- w tym roku zawitają do Lubczy. Prawdopodobnie wraca tradycja organizowania tego wydarzenia w poszczególnych miejscowościach gminy. Niektóre wioski musiały poczekać na podobną imprezę nawet 10 lat i więcej.
W poprzednich latach dożynki odbywały się:
2012, 2011, 2010 - Ryglice, 2009 - Joniny,  2008 - Kowalowa, 2007 - Lubcza, 2006 - Ryglice, 2005 - Zalasowa
 
 
Zespół "Baciary", który zawita do Lubczy, gra głównie stare piosenki, które były kiedyś popularne np. na weselach, biesiadach. Wykonuje je we własnych aranżacjach, w których wyraźnie wyczuwalny jest akcent muzyki góralskiej. Grupę założyli bracia Andrzej i Janusz Body w 2002 roku. Zespół ma w dorobku 7 płyt. Wśród najbardziej znanych piosenek znajdują się: "Żyje się raz", "Jak się bawią ludzie", "Lato", "Oczy zielone".
 
Zespół wielokrotnie wystąpował w naszym regionie. W najbliższym czasie spotkamy go na koncertach: 18 maja w Kamionce pow. dębicki, 18 sierpnia w Lubczy, 24 sierpnia w Skołoszynie, 1 września w Zakliczynie.

Podobny artykuł: Dożynki w Lubczy - relacja
 
Artykuł cytowany przez inne środki przekazu
 
Odsłon artykułów:
16776071

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…