Wręczono statuetki "Melaniusza"

W Tuchowie odbyła się gala wręczenia statuetek „Melaniusza” – honorowego wyróżnienia za zasługi dla miasta i gminy Tuchów. W tym roku uhonorowano ks. Stanisława Augustyna, Zofię Kałużną, Adama Drogosia i Tomasza Wantucha. 


Pochodzący z Lubczy ks. prałat Stanisław Augustyn otrzymał wyróżnienie za ponadczterdziestoletnią pracę duszpasterską i czynny udział w życiu społeczności Siedlisk. Więcej

Zofia Kałużna otrzymała "Melaniusza" za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności Dąbrówki Tuchowskiej.

Adam Drogoś został wyróżniony za dbałość o unowocześnianie kierowanej przez siebie szkoły, organizację dokształcania młodzieży i dorosłych, współpracę z lokalnymi instytucjami i organizacjami, udzielanie pomocy ludziom, ze szczególnym uwzględnieniem powodzian.

Tomasz Wantuch otrzymał statuetkę za publikacje o historii Tuchowa, szczególnie rodu Rozwadowskich, bezinteresowną działalność na rzecz ratowania zabytków materialnych, promowanie Tuchowa na antenie Radia Kraków oraz działalność na rzecz lokalnego środowiska.

Gmina Tuchów honoruje "Melaniuszem" ludzi, którzy poprzez swoją działalność gospodarczą, społeczną, samorządową, oświatową, wychowawczą, sportową, charytatywną, kulturalną i promocyjną szczególnie zasłużyli się dla rozwoju miasta i gminy Tuchów.
Pierwsze próby wyróżnienia zasłużonych mieszkańców gminy podjęto w roku obchodów 650-lecia Tuchowa. Jednorazowo wyróżniono wówczas instytucje „Medalem 650-lecia Tuchowa”. Później władze miasta kilkakrotnie przymierzały się do wprowadzenia jakiejś formy wyróżniania. Władze kadencji (2002-2006) doprowadziły sprawę do końca: opracowano regulamin przyznawania wyróżnienia oraz powołano pierwszą kapitułę. Ustalono też, że patronem wyróżnienia będzie benedyktyn o. Marcin Melaniusz, tuchowianin, syn tutejszych mieszczan z XVI w. Statuetkę, będącą symbolem tego honorowego wyróżnienia, zaprojektowała i wykonała artysta rzeźbiarz Ewa Fleszar, która wraz z mężem swoją pracownię artystyczną w Karwodrzy.

Ryglice-okolice.pl - piszemy jako pierwsi w regionie

Odsłon artykułów:
16789664

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…