Wypadki: Zalasowa, Lisia GóraDwa wypadki, w których jedna straciła życie, a druga odniosła obrażenia– to bilans niedzielnych wypadków, do których doszło minionego weekendu na tarnowskich drogach.

Wypadek w Zalasowej

Wczoraj tuż przed godziną 20:00 w Zalasowej, jadący od Lubczy drogą numer K 1381 kierowca Opla, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając jadący z przeciwka motocykl do gwałtownego hamowania. W wyniku utraty panowania nad maszyną, kierowca jednośladu zjechał do przydrożnego rowu gdzie uderzył w betonowy mostek. Ze złamaną miednicą, 25-latek został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Śmiertelny wypadek w Lisiej Górze

Dużo tragiczniejszy przebieg i skutki miało zdarzenie, do którego doszło wczoraj o godzinie 22:00, na ul. Sucharskiego w Lisiej Górze. Jadący w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej kierowca volkswagena potracił idącego w tym samym pasem ruchu pieszego. Wskutek poniesionych obrażeń 51-letni mieszkaniec Lisiej Góry poniósł śmierć na miejscu.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowa, z prokuratorem na czele. Zabezpieczyła ona ślady, a także wykonała inne czynności, które teraz będą przydatne w dokładnym ustaleniu przebiegu wypadku i jego winnych.
Sprawami obu zdarzeń zajmą się wspólnie z prokuraturą śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Nietrzeżwy w Jadownikach Mokrych

W sobotę w godzinach przedpołudniowych komisariat w Żabnie otrzymał informację z której wynikało, że drogą w Jadownikach Mokrych miał poruszać się nietrzeźwy kierowca volkswagena. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci zauważyli przy jednej z posesji leżący w rowie pojazd. Jednak ani wewnątrz ani w pobliżu nie było nikogo. Mundurowi zaczęli penetrować okolicę i w pobliskim sklepie natrafili na właściciela porzuconego w rowie samochodu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Przyznał, że to on jeździł samochodem. Został zatrzymany, przewieziony na komisariat i poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma w organizmie 1,6 promila.

25-letni mieszkaniec Woli Rogowskiej odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawiania wolności. Musi się także liczyć z długotrwałą utratą prawa jazdy.

Info: KMP Tarnów

Odsłon artykułów:
16780502

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…