Poważny wypadek w Tuchowie

Do potrącenia pieszego doszło na ul. Tarnowskiej w Tuchowie na drodze nr 977. Samochód po potrąceniu pieszego uderzył w koparkę.

W sobotni (20.09) poranek, kilka minut po godzinie 9 na ulicy Tarnowskiej w Tuchowie (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977) doszło do potracenia pieszego. Kierujący samochodem osobowym potrącił kilkuletniego chłopca. Na miejsce natychmiast zadysponowano zespół pogotowia ratunkowego, który przystąpił do udzielania pomocy poszkodowanemu dziecku - odbyła się reanimacja poszkodowanego. Lekarz obecny na miejscu podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia zadysponowano również strażaków. Ostatecznie na miejsce wyjechało kilka zastępów OSP Tuchów, OSP siedliska oraz PSP Siedliska.

Ze względu na zaistniałą na miejscu zdarzenia sytuację, działania strażaków musiały zostać podzielone i prowadzone w dwóch miejscach. Zastęp OSP z Siedlisk zabezpieczył miejsce zdarzenia przy ul. Tarnowskiej a OSP Tuchów wraz z zawodowcami przygotowali miejsce dla śmigłowca LPR na parkingu przy ulicy Św. Józefa. Podczas prowadzonych działań na drodze wojewódzkiej ruch został całkowicie wstrzymany a objazd wyznaczono ulicą Długą. Po wylądowaniu śmigłowca, nieprzytomne dziecko zostało przekazane załodze LPR.  Po niespełna półtorej godziny, zastępy wróciły do swoich remiz. Przyczynę wypadku bada policja.

Podobny artykuł: Niebezpiecznie na drogach. Wypadki

Szczegóły i fotorelacja: www.osptuchow.pl


Odsłon artykułów:
16019468

Odwiedza nas 388 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…