Zawody strażackie w Joninach

W niedzielę 31 sierpnia odbyły się kolejne zawody strażackie w regionie tarnowskim. Tym razem na stadionie w Joninach w do turnieju stanęło kilkanaście drużyn gminy Ryglice.W zawodach sportowo - pożarniczych uczestniczyło 14 drużyn z wszystkich sześciu jednostek OSP gminy Ryglice. Najlepszą okazała się OSP Ryglice i to ona zabierze do siebie Puchar Przechodni Burmistrza Ryglic. Spośród drużyn młodzieżowych zwyciężyła ekipa z Kowalowej. W zawodach wystapiły także młodzieżówki dziewcząt - pierwsze miejsce wywalczyła grupa z Woli Lubeckiej.Wyniki zawodów

Seniorzy:
Ryglice, Kowalowa, Joniny, Zalasowa, Wola Lubecka, Lubcza
Juniorzy: Kowalowa, Wola Lubecka, Ryglice, Zalasowa, Joniny
Dziewczęta: Wola Lubecka, Joniny, Lubcza
(Źródło: OSP Ryglice)Na zawodach nie obyło się bez emocji. Zawodnicy z jednej z drużyn po uzyskaniu wysokiego wyniku zostali zdyskwalifikowani, ponieważ nie spełnili norm wiekowych, mimo, że jak twierdzą, komisja sędziowska miała wcześniej zgłoszone konieczne dane personalne. Kontrowersje wśród drużyn budził także sam skład komisji sędziowskiej, do której weszły m.in. osoby związane z niektórymi lokalnymi jednostkami, które mogły nie być obiektywne w ocenie zawodów.

Tak, czy tak, zmagania strażackie pokazały duże umiejętności sportowe i bojowe młodszych oraz starszych strażaków, które powinny przełożyc się w konkretnych akcjach strażackich, a we wrześniu rozstrzygnie się, która drużyna jest najsprawniejsza w powiecie tarnowskim.

Fotorelacja z wydarzenia: dawidskruch.blogspot.com

Nie czekaj, aż zrobią to inni. Nagłośnij wydarzenie - zgłoś patronat medialny.

Odsłon artykułów:
16776012

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…