Wypadek, świętowanie, parada orkiestr. Kronika strażacka

Tuchów

2 maja na ulicy Ryglickiej w Tuchowie doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy marki volkswagen zjechał z drogi i uderzył w przepust. W wypadku ucierpiała kobieta. Po wstępnym zbadaniu przez ekipę pogotowia ratunkowego osoba ta została zabrana do szpitala. strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku. W akcji brali udział: OSP Ryglice, PSP Siedliska, oogotowie ratunkowe, policja. (Źródło: www.ospryglice.pl)

Święta strażackie

W wielu miejscowościach odbywały się uroczystości strażackie, o których pisaliśmy w artykule Okolica bardzo Imprezowa. Dziś świętują ochotnicy z Tuchowa. W tym miejscu składamy życzeniach dla strażaków za ich profesjonalizm w ratowaniu życia i mienia, za troskę o nasze wspólne bezpieczeństwo, za heroizm w miejscach katastrof, pomoc w walce z żywiołami i usuwaniu ich skutków oraz gotowość do kształcenia się i podwyższania swoich kwalifikacji i umiejętności. W naszej okolicy wielu młodych ludzi każdego roku licznie zasila szeregi jednostek OSP. W Polsce ochotników jest ponag 600 tys. Oprócz nich pracują także ratownicy w Państwowej Straży Pożarnej. Co trzydziesta w Polsce osoba to strażak.

Orkiestra strażacka z Żurowej najlepsza w regionie

W paradzie orkiestr w Ryglicach wzięły udział trzy orkiestry działające przy OSP: z Szerzyn, Rzepiennika Strzyżewskiego i Żurowej.
W ryglickim konkursie zwyciężyła Orkiestra Dęta OSP Żurowa, o czym pisaliśmy w artykule Orkiestra z Żurowej najlepsza w konkursie w Ryglicach. Strażacy brali też udział w zabezpieczeniu przejazdu Karpackiego Wyścigu Kurierów.


Foto: Biuro prasowe Karpackiego Wyścigu Kurierów

Odsłon artykułów:
13562710

Odwiedza nas 291 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…