Najlepsze drużyny OSP powiatu tarnowskiego

W sobotę odbyły się XI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zawody odbyły się na stadionie sportowym w Tarnowie-Mościcach. W zawodach udział wzięło 40 drużyn pożarniczych jednostek OSP z terenu powiatu tarnowskiego. Zawodnicy rywalizowali w dwóch punktowanych konkurencjach tj: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. i ćwiczenie bojowe. W każdej z konkurencji wystąpiły drużyny w czterech grupach wiekowych. W grupie I Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza męska, zwyciężyła jednostka OSP Gromnik w grupie I Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza żeńska, zwyciężyła jednostka OSP Mikołajowice w grupie C kobiet, zwyciężyła jednostka OSP Biadoliny Radłowskie w grupie A mężczyzn, zwyciężyła jednostka OSP Zakrzów.

Organizatorami zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych straży Pożarnych RP w Tarnowie. Honorowy patronat nad zawodami objęli: Stanisław Sorys - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Roman Łucarz - Starosta Powiatu Tarnowskiego i Ryszard Ścigała  Prezydent Miasta Tarnowa.

Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych konkurencjach oraz w klasyfikacji generalnej w swoich grupach wiekowych uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, między innymi sprzęt pożarniczy.
Zawody zostały przeprowadzone w duchu sportowej rywalizacji przy bardzo dobrej organizacji i pogodzie.

W najbliższą środę zostaną przeprowadzone IV Wojewódzkie Zawody w Dwuboju Pożarniczym o Puchar Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.  Turniej zostanie przeprowadzony na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Tarnowie ul Błonie 2A.