Medale młodych judoków

W ostatnich dniach bardzo dobrze spisali się nasi młodzi judocy, którzy trenują w UKS Sokół Tuchów.

Aktualizacja: 13:37

W międzynarodowym turnieju judo, który odbył się w Jedliczu, wysoki wynik wywalczył tuchowski judoka Kacper Sajdak. Zdobył srebrny medal w kategorii młodzików w wadze do 60 kg.

Natomiast Gabriela Gut i Miłosz Mikos (Bistuszowa) zostali powołani do reprezentacji województwa małopolskiego na Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek rozgrywanych we Wrocławiu. Reprezentanci wywalczyli srebrny medal. Według informacji, która do nas napłynęła medal zdobył także Filip Wantuch z Uniszowej.

W Krakowie rozegrano Finałowy Turniej Dzieci w Judo. Po raz trzeci spotkali się w tym roku najlepsi judocy w tej kategorii wiekowej, reprezentujący 21 klubów Małopolski. Z powodzeniem w tych zawodach wystąpili podopieczni trenerów Marka Srebro i Krzysztofa Guta z klubu UKS Sokół Tuchów. Tuchowscy zawodnicy wywalczyli 11 medali (2 złote, 7 srebrnych, 2 brązowe), i w punktacji klubowej sklasyfikowani zostali na wysokim 3 miejscu.

Szczegóły: mosir.tuchow.pl