Kolarskie i przyrodnicze atrakcje festiwalu

Trzeci Dzień festiwalu 3 MAJ SIĘ ZDRÓW sportowo zdominuje finisz III etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów, ale w Ciężkowicach dla miłośników dwóch kółek zaplanowano także finał Rowerowego Rajdu na Orientację „Z prądem i pod prąd” oraz rowerowy tor przeszkód. Prócz koncertów i promocji zdrowia największą atrakcją będzie możliwość  oglądania ekspozycji jednego z najlepszych muzeów przyrodniczych w kraju. Organizatorzy zaplanowani specjalne zniżki w cenach biletów.
 
Amfiteatr, gdzie 4 maja odbywał się będzie festiwal jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie muzeum, pokazującego gromadzone przez pół wieku zbiory rodziny Tomków. W nowym budynku są one prezentowane z szerokim wykorzystaniem technik multimedialnych. Jedno z pomieszczeń posiada interaktywną przezroczystą podłogę w formie łąki, na której umieszczono typowe dla Pogórza rośliny oraz siedliska gadów i płazów. Wśród ponad dwustu gatunków ptaków, można tu znaleźć prawdziwe rzadkości z Polskiej Czerwonej Księgi Zwierząt, a ponadto kolekcje entomologiczną, trofea łowieckie, modele roślin naczyniowych, skamieniałości i preparaty m.in.  żubra, łosia czy niedźwiedzia. W generowanej komputerowo rzece pojawiają się też  różne gatunki ryb, a interaktywne stanowiska otaczają przestrzenne dioramy. Ta formuła trafia w gusta gości, zdarza się, że jednego dnia placówkę odwiedza ponad pięćset  osób. Muzeum powstało jako placówka powiązana z Skamieniałym Miastem. Po odwiedzeniu go goście festiwalowi spojrzą na pewno na ten rezerwat przyrody świeżym okiem.  
 
 
 
Na Festiwalu Dobrze Nastwionych nie zabraknie także animacyjnej magii i cyrkowych pokazów. 3 maja na tuchowskim rynku pojawią się postaci, których nie sposób będzie nie zauważyć. Chodzi o pozujących do zdjęć szczudlarzy, którzy zadbają o dobre energie i pozytywny nastrój. Zaproszą także do zabawy z bębniarzami Jamanspace.  Ich ucharakteryzowany w stylu afrykańskim krąg zaprosi gości festiwalu do świata rytmu. Bębniarze opowiedzą  o pochodzeniu swoich instrumentów i ich znaczeniu w kulturze. Poprzez rytmiczne zabawy zaprezentują podstawowe dźwięki. Dzięki otwartej konwencji każdy będzie mógł przyłączyć się do kręgu. Na rynku nie zabraknie rekwizytów przywołujących skojarzenia ze światem cyrku i artystów ulicznych. Żonglerzy i kuglarze z wirującymi talerzami, chustami, a także piłeczkami i maczugami stworzą niecodzienną oprawę zabawy. Animatorzy Jamanspace zapowiadają, że zaproponowane przez nich zabawy rozwijać będą koncentrację i koordynację.  
 
 
Imprezę organizowaną przez: Centrum Zdrowia Tuchów, radio RDN Małopolska, Domy Kultury w Tuchowie i Ciężkowicach oraz portal Muzyczny Tarnów zaplanowano w dniach od 2 do 4 maja w Tarnowie, Tuchowie i Ciężkowicach.
 
 
Odsłon artykułów:
13567948

Odwiedza nas 513 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…