Gmina Ryglice szykuje się powoli do wyborów na burmistrza

Do 7 października poznamy oficjalnie kandydatów na radnych, a 17 października - kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Na dziś wiadomo także, że gmina Ryglice ma już przynajmniej pięciu kandydatów na urząd burmistrza.

Według nieoficjalnych informacji kandydatami na burmistrza Ryglic są:

Kilkanaście dni temu na plakatach wyborczych pojawił się Szczepan Marcinek z Ryglic, który startuje z własnego komitetu wyborczego.

Jeszcze wcześniej chęć ubiegania na stanowisko burmistrza gminy wyraził Paweł Augustyn z Lubczy, obecny radny powiatu tarnowskiego, popierany przez Polskę Razem Jarosława Gowina. Więcej: Paweł Augustyn, kandydat na burmistrza Ryglic ogłosił już swój program

W tym tygodniu akces do objęcia stanowiska oznajmił Bernard Karasiewicz z Zalasowej, wieloletni włodarz gminy Ryglice w minionych kadencjach, szef Platformy Obywatelskiej w powiecie tarnowskim.

Według posiadanych informacji z reelekcji nie zamierza zrezygnować obecna burmistrz Ryglic Teresa Połoska, która kieruje gminą od 2011 roku.

Z Zalasowej startuje z kolei Władysław Olszówka. Więcej: Władysław Olszówka, kandydat na burmistrza Ryglic prezentuje swój program

Aktualizacja: 4.10.2014: Według nieoficjalnych informacji kandydat na burmistrza Teresa Połoska uzyskała poparcie PiS

Mimo, że 17 października poznamy pełny skład kandydatów na burmistrza Ryglic, a za kilka dni skład kandydatur do rady miejskiej, to już teraz wygląda na to, że na dobre rozpoczęła się kampania wyborcza.

Warto dodać, że z oddolnej inicjatywy mieszkańców powstał pomysł na przeprowadzenie debaty burmistrzowskiej w gminie Ryglice. Chęć włączenia się w akcję wyraziło już kilka podmiotów.

Odsłon artykułów:
16780417

Odwiedza nas 534 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…