Jak głosowano w okolicy i regionie tarnowskim



W powiecie tarnowskim, dębickim, jasielskim oraz w poszczególnych gminach największą liczbę głosów zdobyli kandydaci z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Największą popularnością cieszą się startujący z tego ugrupowania: Tomasz Poręba i Edward Czesak.

W przeciwieństwie do całej Polski, gdzie PiS nieznacznie wyprzedził PO (sytuacja nowa od 2009 r.), wygrana PiSu w okolicy i regionie jest zdecydowana. Praktycznie połowa głosujących postanowiła poprzeć kandydatów PiS. Na dalszych miejscach znalazła się dopiero PO obok ugrupowań: Solidarna Polska, Nowa Prawica, Polska Razem, PSL, SLD. Słabo wypadły pozostałe komitety wyborcze: Ruch Narodowy, Europa Plus Twój Ruch, Demokracja Bezpośrednia, Samoobrona, Partia Zielonych.
Czytaj także: Nasi posłowie w PE

W powiatach regionu, powyżej 10% uzyskały nastepujące komitety wyborcze:
Powiat jasielski PiS 51,11%, PO 14,99%
Powiat dębicki PiS 52,32%, PO 15,41
Powiat tarnowski PiS 44,62%, PO 12,47%, Solidarna Polska 12,42%

Najlepsze wyniki uzyskali następujący kandydaci:
Tomasz Poręba, PiS 7592 powiat dębicki oraz 4703 powiat jasielski, Edward Czesak, PiS 4549 powiat tarnowski


Wyniki dla powiatów i gmin okolicy oraz regionu tarnowskiego

Powiat dębicki

Powyżej 10% zdobyły: PiS 52,32%, PO 15,41

Powyżej 400 głosów uzyskali:
Tomasz Poręba, PiS 7592
Stanisław Ożóg, PiS 2773
Elżbieta Łukacijewska, PO 1803
Alicja Zając, PiS 1096
Władysław Kosiniak - Kamysz, PSL 1043
Waldemar Zarębski, Nowa Prawica 898
Krystyna Skowrońska, PO 879
Paweł Ochab, Polska Razem 675
Roman Ciszek, PO 583
Tomasz Kamiński, SLD 504
Kazimierz Ziobro, Solidarna Polska 487
Anna Korwin - Mikke 402

Powiat tarnowski

Powyżej 10% zdobyły: PiS 44,62%, PO 12,47%, Solidarna Polska 12,42%

Powyżej 400 głosów uzyskali:
Edward Czesak, PiS 4549
Zbigniew Ziobro, Solidarna Polska 3608
Andrzej Duda, PiS 3682
Ryszard Legutko, PiS 3322
Róża Thun, PO 2003
Jarosław Gowin, Polska Razem 1928
Beata Gosiewska, PiS 1309
Stanisław Sorys, PSL 1129
KIonrad Berkowicz, Nowa Prawica 907
Stanisław Żółtek, Nowa Prawica 862
Bogdan Wenta, PO 816
Czesław Siekierski, PSL 800
Paweł Augustyn, Polska Razem 785
Bogusław Sonik, PO 616
Barbara Bubula, PiS 603
Senyszyn Joanna, SLD-UP 539
Ryszard Terlecki, PO 464
Barbara Bartuś, PiS 400

Gmina Jodłowa

Powyżej 10% zdobyły: PiS 55,31%, PSL 15,64%

Powyżej 50 głosów uzyskali:
Tomasz Poręba, PiS 246
Alicja Zając, PiS 96
Władysław Kosiniak - Kamysz, PSL 65

Gmina Pilzno

Powyżej 10% zdobył: PiS 60,44%

Powyżej 50 głosów uzyskali:
Tomasz Poręba, PiS 1315
Władysław Kosiniak - Kamysz, PSL 264
Stanisław Ożóg, PiS 248
Alicja Zając, PiS 176
elżbieta Łukacijewska, PO 129
Waldemar Zarębski, Nowa Prawica 108
Kazimierz Ziobro, Solidarna Polska 88
Stanisław Piotrowic, PiS 67
Mieczysław Golba, Solidarna Polska 51

Gmina Ryglice

Powyżej 10% zdobyły: PiS 35,81%, Polska Razem 22,30%, Solidarna Polska 14,04%, PO 10,27%

Powyżej 50 głosów uzyskali:
Paweł Augustyn, Polska Razem 308
Edward Czesak, PiS 236
Zbigniew Ziobro, Solidarna Polska 215
Andrzej, Duda PiS 121
Ryszard Legutko, PiS 88
Konrad Berkowicz, Nowa Prawica 73
Róża Thun, PO 72
Jarosław Gowin, Polska Razem 62
Beata Gosiewska, PiS 58
Bogdan Wenta, PO 56

Gmina Rzepiennik Strzyżewski

Powyżej 10% zdobyły: PiS 47,54%, Solidarna Polska 16,40%, PSL 10,82%

Powyżej 50 głosów uzyskali:
Zbigniew Ziobro, SP 174
Ryszard Legutko, PiS 127
Andrzej Duda, PiS 131
Barbara Bartuś PiS 103
Beata Gosiewska, PiS 80
Jarosław Gowin, PR 76
Edward Czesak, PiS 74
Czesław Siekierski, PSL 54

Gmina Skrzyszów

Powyżej 10% zdobyły: PiS 39,09% Solidarna Polska 17,18%, PO 15,38%, Polska Razem 10,20%

Powyżej 50 głosów uzyskali:
Zbigniew Ziobro, Solidarna Polska 360
Ryszard Legutko, PiS 253
Edward Czesak, PiS 233
Andrzej Duda, PiS 221
Róża Thun, PO 140
Jarosław Gowin, PR 139
Beata Gosiewska, PiS 104
Bogusław Sonik, PO 86
Bogdan Wenta, PO 81
Paweł Augustyn, PR 77
Berkowicz Konrad, NP 73
Stanisław Żółtek, NP 58
Joanna Senyszyn, SLD-UP 50

Gmina Szerzyny

Powyżej 10% zdobyły: PiS 46,51%, Polska Razem 12,0%, PSL 11,92%

Powyżej 50 głosów uzyskali:
Andrzej Duda, PiS 169
Ryszard Legutko, PiS 163
Jarosław Gowin, Polska Razem 163
Zbigniew Ziobro, Solidarna Polska 108
Edward Czesak, PiS 87
Beata Gosiewska, PiS 67
Stanisław Sorys, PSL 70
konrad Berkowicz, Nowa Prawica 60
Róża Thun, PO 50

Gmina Tuchów

Powyżej 10% zdobyły: PiS 48, 27% Solidarna Polska 11,49% Polska Razem 10,75%, PO 10,41%

Powyżej 50 głosów uzyskali:
Andrzej Duda, PiS 468
Edward Czesak, PiS 466
Ryszard Legutko, PiS 385
Zbigniew Ziobro, SP 360
Jarosław Gowin, PR 221
Róża Thun, PO 156
Beata Gosiewska, PiS 143
Paweł Augustyn, PR 109
Konrad Berkowicz, NP 89
Stanisław Żółtek, NP 82
Czesław Siekierski, PSL 74
Joanna Senyszyn, SLD-UP 68
Stanisław Sorys, PSL 67
Bogusław Sonik, PO 59

Podobne artykuły: Wybory PE 2014

Źródło: PKW - pkw.gov.pl

Odsłon artykułów:
12057797

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…