Kolejne szczegóły wielkiego odkrycia w Pilźnie

Dobiegają końca prace archeologiczne prowadzone na rynku w Pilźnie. Jednym z najważniejszych odkryć jest poznanie miejsca i wielkości ratusza, który kiedyś stał w tej miejscowości. Ratusz pilźniejski miał wielkość tarnowskiego budynku.

O odkryciu fragmentów ratusza w Pilźnie pisaliśmy jako pierwsi w regionie w artykule: Odkrycie archeologiczne w Pilźnie.

Obecnie badania archeologiczne w Pilźnie zmierzająku końcowi. Dzięki pracom badawczym prowadzonym przez ekspertów ustalono lokalizację i wielkość ratusza, który stał niegdyś na rynku (XVI-XVIII w. ). Okazało się, że był on nieco inaczej usytuowany i miał inne wymiary niż dotąd sądzono: 12 metrów szerokości i 21 metrów długości czyli był mniej więcej podobnej wielkości co ratusz tarnowski.
Władze samorządowe Pilzna chcą opublikować efekty pracy archeologów w formie obszernej dokumentacji.Będą zabiegać o dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Fot: UM Pilzno

Należy przypomnieć, że w Pilźnie finalizowany jest także etap prac przy rewitalizacji rynku polegający na wymianie infrastruktury technicznej. Zarówno w rynku jak i w ulicach przyległych wymieniono już kanalizację minimum w 80 procentach. Przed zimą ma być wymienione podłoże, a teren zostanie zabezpieczony. Fragmentarycznie układane są już krawężniki. Kompleksowe układanie granitowej nawierzchni rozpocznie się wiosną. (Źródło: UM Pilzno)

Ryglice-okolice.pl - piszemy o tym jako pierwsi

Odsłon artykułów:
13616172

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.

Top
W tej witrynie używane są cookies. Możesz je wyłączyć, ale strony mogą nie działać poprawnie. Więcej informacji…